Tabun- relacja z pobytu!

dnia

Tabun to niezwykle ciekawe miejsce, położone dosłownie 15 minut od centrum Gdańska. Znajduje się tuż pod nim w Otominie. Miejscowość jest otoczona lasami i naprawdę sporym jeziorem, wzdłuż którego znajdziecie liczne ścieżki piesze i rowerowe. Jest zielono i bardzo przyjemnie.

Tabun to restauracja, agroturystyka, cydr i stadnina koni. Każdy tu znajdzie coś dla siebie! Można bardzo smacznie zjeść, można spędzić cały weekend korzystając z opcji noclegu, można pić cydr od rana lub jeździć na koniach (lub jak ja tylko je głaskać) bo stadnina jest bardzo okazała!

Co do jedzenia to zacznę od tego, że śniadania to jest mistrzostwo świata! Są obłędne. Dużo wszystkiego, produkty super jakości. Na słono, na słodko. Tak jak lubię trochę tego, trochę tego. Po porostu idealne na długi i leniwy poranek.

Restauracja serwuje kuchnię polską w nowoczesnej odsłonie, znajdziecie i regionalne specjały i ulubione dania naszej rodzimej kuchni. Ja jadłam świetną zupę rybną, żeberka i schabowego z zasmażaną kapustką. Pycha!

Tabun to również rzemieślniczy cydr bardzo smaczny i jakościowy. Na miejscu jest cydrownia, możecie też zapisać się na degustacje cydru co bardzo polecam! Można popróbować, zobaczyć jak różne są cydry i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w przyjemnej atmosferze! Generalnie przez cydr miejsce mam taką super atmosferę, można go sobie popijać cały dzień!

Na koniach możecie jeździć, możecie na nie patrzeć, albo możecie je głaskać cały dzień. Możecie też zacząć się uczyć jeździć bo warunki do tego tu są super.

Nad restauracją mieści się kameralna agroturystyka i kilka przytulnych pokoi do wynajęcia. Z naszego mieliśmy widok na koniki. Było w nim też olbrzymie łóżko, stół i kanapa. Naprawdę dużo miejsca. Przed pokojami jest też część wspólna dla wszystkich gości. Lodówka, kawa, herbata, fotele, kanapa i biblioteczka oraz planszówki. A ognisko z butelką cydru to super pomysł na wieczór! Co ważne można przyjeżdżać ze zwierzakami a Kropce bardzo się podobało!

Miejsce sprawdzi się idealnie dla:

-tych, którzy chcą zwiedzić Gdańska ale większość czasu spędzić w weekend z dala od miasta

-dla tych, którzy lubią dobrze zjeść i nie lubią gotować w weekend

-dla miłośników cydru lub dla tych, którzy chcą się dopiero z nim zaprzyjaźnić

-dla kochających konie i jazdę konną

-dla tych co lubią jeździć na rowerach bo w okolicy są super trasy

-dla tych, którzy chcą wyjazd w stylu slow

Więcej informacji: http://www.restauracjatabun.kuznia.net/pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 5 =