Suwalszczyzna! 5 super miejsc!

Mimo, że ze względu na nieco bliższą odległość od Warszawy częściej jestem na Warmii i Mazurach niż na Suwalszczyźnie uważam ten region za wyjątkowo magiczny. Jest tu zdecydowanie mniej turystycznie. Spotkacie tu mniej ludzi i mniej samochodów, nawet mniej sklepów i restauracji. Tu pierwszy raz poczułam się tak blisko natury jak nigdzie indziej. Lasy i jeziora są bardziej dzikie, łatwiej tu spotkać zwierzynę niż innych turystów. Można poczuć się tak naprawdę z dala od cywilizacji. Życie toczy się zupełnie inaczej. Nigdy nie zapomnę jak w jednej z miejscowości na drzwiach sklepiku wisiała karta z napisem „dzwonić i czekać” i faktycznie czekać trzeba było dłuższą chwilę zanim Pani przyszła otworzyć z domu po drugiej stronie ulicy. Tu faktycznie nikt się do niczego nie spieszy i wystarczy kilka dni by samemu zwolnić i tylko cieszyć się widokami. Jeśli szukacie miejsc na prawdziwym końcu świata i faktycznie z dala od cywilizacji nie znajdziecie lepszego regionu niż Polsce niż Suwalszczyzna i w dodatku tak pięknego! Poniżej przedstawiam Wam 5 miejsc wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju, w których warto się zatrzymać jeśli będziecie w okolicy.

1. SIRVIS Apartamenty

To jedno z pierwszych naprawdę fajnych i wyjątkowych miejsc w Polsce, które odwiedziłam. Zachwyca przede wszystkim położeniem w maleńkiej wiosce jakby na końcu świata, na wzgórzu i w dodatku nad samym jeziorem z prywatnym pomostem. Same domy są w skandynawskim stylu z prostym lecz bardzo gustownym wystrojem. Nad brzegiem jeziora na gości czeka ruska bania. Na śniadania i obiadokolacje zjecie tu regionalne specjały. Miejsce jest mocno nastawione na aktywny wypoczynek, bezpłatnie skorzystacie ze sprzętu wodnego, rowerów czy siłowni. Organizowane też są obozy dla triathlonistów bo okolica sprzyja zarówno pływaniu, bieganiu i jeździe na rowerach. Na bardziej leniwych czekają hamaki i leżaki z pięknym widokiem na wodę!

Więcej informacji: http://www.sirvis.pl/

2.Cisowe Wzgórze

Typowa suwalska zagroda składająca się z kilku drewnianych i starych chat oczywiście wyremontowanych i przystosowanych dla gości. Mimo współczesnych udogodnień można tu się trochę przenieść w czasie dzięki wystrojowi, który tworzy niepowtarzalny klimat. Domy położone są wśród pagórków, pól i łąk. Wyposażone w aneksy kuchenne, ale jeśli komuś nie chce się gotować to można zamówić śniadania i obiadokolacje. Jest też plac zabaw i sala zabaw dla dzieci, jadalnia z biblioteczką i grami planszowymi, boisko do siatkówki i wypożyczalnia rowerów. Cisza, spokój i piękne widoki.

Więcej informacji: http://cisowewzgorze.pl

3.Siedlisko Wigry

Siedlisko położone w obrębie Wigierskiego Parku Narodowego, z dala od dróg i hałasu. W drewnianym domu na gości czeka 8 stylowych pokoi do wynajęcia. W cenie noclegu serwowane są śniadania. Właściciele prowadzą na miejscu hodowlę konika polskiego co może być nie lada atrakcja dla najmłodszych. Siedlisko leży nad jeziorem i goście mają do niego bezpośredni dostęp. Jest też staw rybny a na miejscu można korzystać ze sprzętu wędkarskiego. Na gości czekają rowery i liczne ścieżki do jazdy!

Więcej informacji:http://www.siedliskowigry.pl/

4. Stara Chata

Całoroczny, pięknie odrestaurowany, drewniany dom z początków ubiegłego wieku. Położony we wsi Leszczewek w Wigierskim Parku Narodowym. W środku świetne połączenie starego stylu z nowoczesnym klimatem i niezwykle przyjemne wnętrza. Idealnie nadaje się na wyjazd dla 2-4 osób. Położony na terenie Wigierskiego Parku Narodowego z dala od cywilizacji. Znajdziemy tu też stary ogród z miejscem na wypoczynek i miejsce na grilla a od sąsiadów można kupić warzywa i owoce.

Więcej informacji: facebook

5. Wiejski Zakątek nad Wigrami

Rodzinne gospodarstwo z bezpośrednim dostępem do jeziora. Na gości czekają pokoje i apartamenty urządzone w bardziej w starym, wiejskim stylu. Jest też restauracja serwująca domowe jedzenie oraz ryby smażone i wędzone. Możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i rowerów. Organizowane też są połowy ryb, grzybobranie i piesze wycieczki z przewodnikiem.

Więcej informacji: http://nad-wigrami.pl/

użyte zdjęcia są własnością obiektów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 1 =