Poznań! Gastro przewodnik!

Muszę przyznać, że nasz trip do Poznania był krótki, ale bardzo intensywny. To miasto, w którym bardzo dużo się dzieje a do odwiedzenia jest wiele pysznych miejsc. Muszę tu jeszcze koniecznie wrócić, ale na razie podrzucam Wam te adresy, które udało nam się odwiedzić i w których nam się podobało!

1.Happa to Mame

Miejsce niepodobne do żadnego innego! Wyjątkowe. Serwujące różnego rodzaju japońskie desery i napoje. Z olbrzymim stołem przy którym siedzi się bez krzeseł. Japońskie deserki przepyszne i bardzo oryginalne. Wizyta tu to wyjątkowe doświadczenie kulinarne a drugiego takiego miejsca nie znajdziecie w całej Polsce. Koniecznie zajrzyjcie na dafiku, dango, dorayaki i różne opcje najlepszej matchy jakie piłam!

2.Wino na Kieliszki

Wyjątkowy lokal znajdujący się w odrestaurowanej, pięknej kamienicy Młyńska 12, w której znajdziecie jeszcze kilka innych miejsc. Jest tutaj specjalna maszynka z winem, najpierw nabijacie kartę, przykładacie do maszyny, wybieracie wino i wielkość kieliszka i samo się nalewa. Wspaniała sprawa. Super jak chcecie popróbować. Fajny klimat, piękne patio. Bardzo oryginalnie.

3.Twelve Cocktails & Co.

Kolejne miejsce w Młyńskiej 12. Tym razem na drinka. Miejsce wyjątkowe. W środku czekają na Was przepiękne wnętrza a na zewnątrz wyjątkowy taras z cudnym widokiem na Poznań. W dodatku cocktaile na najwyższym poziomie. Koniecznie wpadnijcie tu na drinka.

4.Cafe La Ruina & Raj

Kultowe miejsce na mapie Poznania. Piękne wnętrza i bardzo ciekawe menu. Znajdziecie tu mix kuchni azjatyckiej. Ja polecam szczególnie pho! Pysznie i z super klimatem a wnętrza naprawdę zachwycają!

5.Wiśniewski

Lokal jedyny w swoim rodzaju sprzedający wiśniowkę własnej produkcji. Jest znakomita. Mnie tu załatwiła jako drink w połączeniu z prosecco 😀 Fajny wystrój, muzyka i klimacik. Oprócz opcji na kieliszki można oczywiście kupić do domu całą buteleczkę.

6.Rynek Poznań Sheraton

Restauracja znajdująca sie w Sheratonie serwująca sezonowe dania polskiej kuchni na bardzo wysokim poziomie. Karta zmienia się często i jest krótka, oparta na tych produktach, które akurat są dostępne. Jeśli macie ochotę na bardziej wykwintną kolację w eleganckim stylu to tu!

7.Nocny Targ Towarzyski

Chociaż poznański Nocny Targ Towarzyski kulinarnie bardzo mnie zawiódł to niewątpliwie jest to bardzo klimatyczne miejsce idealna na wieczorne piwko zakończone imprezą do rana.

Processed with VSCO with c9 preset

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =