POLSKI DESIGN W KUCHNI! 10 marek

Uwielbiam polski design, szczególnie ten kuchenny, bo kuchnia jest moim ulubionym miejscem w domu i spędzam w niej najwięcej czasu. W szafkach mam całą kolekcję kubeczków, miseczek, desek i innych pięknych rzeczy, które ledwo się mieszczą. Lubię pić kawę w pięknym kubku, jeść obiad na kolorowym talerzu i hodować ziółka w niebanalnych doniczkach. Trochę jestem uzależniona od kupowania takich drobiazgów, ale przy zakupach zawsze staram się wspierać polskie marki. Polski design rozwija się z roku na roku, w tej chwili pięknych, polskich rzeczy do domu i mieszkania jest tyle, że nie warto kupować innych. Dział kuchenny jest równie mocno rozwinięty. Przedstawiam Wam 10 polskich marek, specjalizujących się w kuchni. Część z nich mam w domu, u reszty planuję zakupy. Mam nadzieję, że ten post zainspiruje Was do wyjątkowych kuchennych zakupów i pomoże zakochać się w polskim designie.

I.KALVA

Kalva to polska marka specjalizująca się w porcelanie. To kubki, talerze, filiżanki, miseczki a nawet kubeczki na jaja i cukierniczki. Ich znakiem rozpoznawczym jest „seria optymistyczna” słynąca z napisów „JEST FAJNIE”, „UŚMIECHNIJ SIĘ”, „GŁOWA DO GÓRY”… to moja ulubiona seria, od której często zaczynam dzień. W ofercie jest też „seria leśna” czy „seria piórka”, ale możliwa jest również personalizacja zamówień. Kalva to piękny i prosty design bardzo dobrej jakości, po 2 latach zmywania nie zszedł mi z kubków nawet kawałek napisu. Produkty są bardzo wytrzymałe, możemy je nawet zmywać w zmywarce.

Więcej info: http://kalva.pl/

II. for.rest

For.rest uwielbiam w szczególności za piękne doniczki, w których hoduję z większym lub mniejszym powodzeniem swoje ziółka. Wszystkie serie są w klimacie leśnym, górskim, takim blisko natury. Znajdziemy tu też sporo bardzo sympatycznych zwierzaków. Oprócz doniczek możemy kupić kubki, talerze, miski, dzbanki, filiżanki a ostatnio deski do krojenia i kapitalne naklejki na ścianę. Na kubeczki przy myciu trzeba bardzo uważać, ja chyba za bardzo szorowałam bo napis po jakimś czasie zaczął schodzić. Porcelana i ceramika są malowane ręcznie, według autorskiego projektu. Projektantka Dagmara Malaca otworzyła jakiś czas temu w Warszawie sklep, do którego polecam wszystkim zajrzeć.

Więcej info: http://forrestdesign.pl/

3. PRACOWNIA TYNKA

Pracownia Tynka to szkło i to na dodatek zużyte szkło, które w pracowni dostaje zupełnie nowe, drugie życie. Najbardziej popularne są szklane naczynia stworzone ze starych, bezzwrotnych butelek. U mnie w domu pełnią funkcje naczyń na przystawki i na każdym spotkaniu ze znajomymi robią duże wrażenie.

Więcej info: http://pracowniatynka.pl/

IV. Follygraph

Follygraph to piękne, kuchenne plakaty, przepiśniki i planery kulinarne. To małe studio projektowe i graficzne z Torunia, które specjalizuje się w grafikach kulinarnych. Plakaty są idealną dekoracją do naszej kuchni, planery ułatwiają zakupy a w przepiśnikach możemy zapisywać nasze przepisy. Piękne!

Więcej info: http://www.follygraph.pl/

V. Cooking stone

Cooking stone to wielofunkcyjne drewniane deski. Deski są z granitowym wkładem, który po podgrzaniu pozwala nam np. usmażyć sobie na niej steka. Granitowe wkłady nie nasiąkają zapachami i można przez długie lata serwować na nich najróżniejsze dania. Do tego dostępne są w zestawach z miseczkami na np. sosy. Piękny design i dobra, polska robota.

Więcej info: http://cookingstone.pl/

VI. Katarzyna Typek Illustrations

Jak już mamy w szafie milion pięknych kubeczków to nie może zabraknąć pod nie pięknych podkładek. A u Katarzyny Typek znajdziemy je w wielu wzorach i kolorach. Autorskie ilustracje drukowane na drewnianej sklejce nie tylko pod kubki ale i większe pod talerze. Oryginale wzory i kolory.

Więcej informacji: http://www.pakamera.pl/katarzyna-typek-art-0_s12121203.htm

VII. STODOLA

Coś wyjątkowego dla miłośników wypieków, szczególnie ciasteczek. Oryginalne, drewniane wałki robione są w Polsce, z drzewa bukowego. Grawerowane laserową maszyną nie zostawiającą odpadów. Do wyboru jest wile gotowych wzorów, ale można zrobić każdy swój pomysł na wałku. Ciasteczkami we wzorki można podbić serca małych i dużych. Do wyboru większe i mniejsze wałki w kotki, pieski, ananasy, kwiatki, gwiazdki…

Więcej info: https://grawerowanewalki.pl/

VIII. Fandoo

Fandoo to drewno w różnorodnej odsłonie. Podkładki pod kubki z napisami są idealne na prezent i obdarowałam nimi już kilka osób. Oprócz podkładek znajdziemy tu deski w różnych kształtach, tace, spodki a nawet świeczniki i inne dekoracje. Wiele z tych rzeczy to pojedyncze i wyjątkowe egzemplarze. Od razu czuć, że robione z sercem i pasją.

Więcej info: http://fandoo.pl/

IX. Willove

Wiklinowe pojemniki wielofunkcyjne idealne do przechowywania kuchennych drobiazgów. Misją marki jest przywrócenie wikliny jako nowej jakości, pokazanie jej w innej odsłonie. Dostępne pojemniki mniejsze i większe z drewnianymi deskami, tworzą razem spójną całość. Przy produkcji wykorzystywane są tylko lokalne i ekologiczne materiały. Na stronie dostępne również w świetnych, pastelowych kolorach.

12072570_615447575264486_1376642772856414642_n.jpg

Więcej info: http://www.willove.pl/

X. Kasia Białek ceramika

Ceramika Kasi Białek jest po prostu piękna. Inspirowana naturą, surowa i oryginalna. Trwała przez wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze. Wyjątkowa, robiona własnoręcznie przez autorkę. Oryginalna. W ofercie znajdziemy talerze, kubki, misy,  wazony a nawet czajniki i doniczki. Jak patrzę na zdjęcia to wyjątkowo żałuję, że nie mam większych szafek w kuchni.

Więcej informacji: http://kasiabialekceramika.pl/

Która marka przypadła Wam do gustu najbardziej? Niebawem pojawi się druga część postu ponieważ mam jeszcze kilka asów w rękawie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − siedemnaście =