Open Card! Jak działa i gdzie warto iść!

dnia

Jakiś czas temu zaczęłam testować kartę zniżkową Open Card, wzbudziło to wiele pytań co to w ogóle jest i jak działa? Pytań słusznych, bo kiedyś sama nie wiedziałam o co w tym wszystkim chodzi 🙂

Czym jest karta Open Card?

Karta daje nam zniżki do 500 restauracji w całej Polsce i aż do 130 w Warszawie. Zniżki wahają się od 20% do 50%. W zależności od restauracji z naszej karty możemy skorzystać od 2 do 12 osób, zniżka jest na cały rachunek, za wszystkie osoby. Można powiedzieć, że z jednej karty może od razu skorzystać kilka osób. W każdej restauracji karta działa na innych zasadach. W niektórych przez cały tydzień, w innych tylko od poniedziałku do piątku, czy w określonych godzinach. To wszystko możemy wcześniej sprawdzić na stronie opencard.pl.

Jak działa w praktyce?

Kiedy wybierzemy już odpowiednią restaurację, musimy do niej zadzwonić, zrobić rezerwację i zgłosić, że będziemy korzystać z karty. Po przyjściu do restauracji, warto jeszcze się przypomnieć przed złożeniem zamówienia, a na końcu, przy zamawianiu rachunku pokazujemy kartę i zostaje naliczony nam rabat.

Początkowo miałam pewne obawy, czy restauracje nie będą robić problemu przy rezerwacji lub czy nie ucierpi na tym jakość obsługi czy dań. Otóż nie, wszystko działa bardzo sprawnie i przyjemnie. Rezerwacje robione są bez problemu, obsługa jest profesjonalna a dania są identyczne jak te zamawiane bez karty.

Jak zamówić kartę i ile to kosztuje?

Kartę zamawiamy przez stronę internetową www.opencard.pl. Istnieje kilka wariantów, ale na samym początku możecie skorzystać z zupełnie darmowej, karty testowej, która będzie ważna 30 dni. Następnie mamy do wyboru kartę na 3 miesiące za 39 zł, 6 miesięcy za 69 zł lub cały rok za 99 zł. Jest to elektroniczna wersja karty, plastikowa to koszt 10 zł więcej. Kosz karty ważnej 3 miesiące zwrócił mi się przy pierwszej wizycie, więc nawet najdroższa z kart zwróci się nam przy 3 lub 4 wizytach w restauracji. W moim wypadku to kwestia tygodnia, maksymalnie dwóch. Dlatego od razu mogę Wam powiedzieć, że tak, to się opłaca 🙂

26804546_1608759809242087_4857838032626419181_n.jpg

Które miejsca szczególnie warto odwiedzić z kartą?

Wymienione restauracja są przeze mnie sprawdzone, i mogę je Wam szczerze polecić.

Artbistro Stalowa52– to chyba największa niespodzianka i prawdziwa perełka w ofercie, przepiękna restauracja na Pradze Północ ze świetną kuchnią na wysokim poziomie. Dodatkowo jest stosunkowo droga, więc karta zrobi tu sporą różnicę bo od poniedziałku do piątku dostaniemy 30% zniżki dla maksymalnie 4 osób.

Processed with VSCO with e1 preset

Restauracja Fontanna– w tej eleganckiej restauracji zlokalizowanej przy warszawskich fontannach z karty zniżkowej skorzystamy przez cały tydzień, obowiązująca zniżka to 20% dla maksymalnie dwóch osób. Zjecie tu pyszną pizzę prosto z pieca, ale i owoce morza i bardziej wyszukane dania. Na talerzach bardzo dobry jakościowo produkt i jest naprawdę smacznie.

19059682_1407272462724157_4642338002252596012_n

Mamma Marietta Ristorante Italiano– włoska, maleńka knajpka na Mokotowie, i jedna z najlepszych pizz w Warszawie a szefem kuchni jest rodowity Włoch. Jest pysznie! Tu przez cały tydzień macie 30% zniżki dla 2 osób.

Moja Babcia była zachwycona, a nie jest łatwo jej dogodzić 🙂

20526131_1614259668692101_7016067533825245549_n.jpg

Kolejne ciekawe miejsca to Momu gdzie mamy 30% zniżki dla 4 osób, od poniedziałku do piątku do godziny 18. Bardzo sympatycznie jest też w The Alchemist – GastroPub gdzie znajdziemy całą ścianę piwa a karta działa na tych samych zasadach co w Momu.

Warto wybrać się też na Chłodną, do węgierskiej restauracji „U Madziara” gdzie zjecie cudowną zupę gulaszową a karta działa tu od poniedziałku do czwartku, dla 2 osób, 30% rabatu.

Przez cały tydzień możecie wpadać we dwie osoby na świetne pierogi do Żarcie Mamuśki (20%). W Znajomych Znajomych karta działa codziennie do 18, daje 30% rabatu aż dla 6 osób a to świetna informacja bo tu najlepiej wpaść ze znajomymi na drinka.

Jest też sporo miejsc, w których jeszcze mnie nie było, a do których wybieram się z moją kartą.

Dla kogo karta będzie najlepszym rozwiązaniem?

Na pewno dla osób, które dużo i często jedzą na mieście. Sprawdzi się na spotkania towarzyskie, ale również idealnie na służbowe lunche. Dla osób, które jedzą w restauracjach rzadziej będzie idealnym pretekstem to częstszego wychodzenia z domu i testowania nowych dań. No i oczywiście jeśli jesteście w trybie oszczędzania to dzięki karcie można sporo zaoszczędzić.  W niektórych miejscach jest nawet 50% zniżki. W większości 30%, ale tyle też robi dużą różnicę przy płaceniu 🙂

Więcej informacji: https://www.opencard.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =