Lublin- gastro przewodnik!

Lublin to super miasto! W tej chwili oddalone od Warszawy zaledwie od 2 godziny drogi. Przez ostatnie lata wiele zmieniło się tu na plus! Między innymi powstało bardzo dużo naprawdę super miejsc! Z fajną kuchnią, klimatem i wystrojem! Zapraszam Was do lektury mojego gastro przewodnika!

1.Enzo Muratore Coffee

Pizza w wersji śniadaniowej? W Enzo jak najbardziej i to bardzo mi się podoba! Do tego kosze pieczywa z czekoladą do smarowania i konfiturami czy grzanki z jajkami! Jest też wspaniała kawa wypalana na miejscu bo znajduje się tu też palarnia kawy. Wnętrze zachwyca i to wszystko sprawia, że jest to idealne miejsce na śniadanie w Lublinie!

Więcej informacji: facebook

2.Zielony Talerzyk

Urocze miejsce zlokalizowane na tyłach kamienic w bardzo klimatycznym podwórku. Lokal proekologiczny w stylu slow food, wszystkie dania przygotowywane są od podstaw bez użycia półproduktów. W karcie też dużo produktów od lokalnych dostawców. Karta jest mocno sezonowa, jest zielono, świeżo, pysznie i ciekawie! W menu przeważają dania wege, ale znajdziecie również pozycje mięsne. Ja szczególnie polecam Wam regionalną deskę pełną pyszności, jadłam tu też jedną z najlepszych sałatek z chipsami z kolorowych buraków! Świetne miejsce!

Więcej informacji: facebook

3.Dziki Wschód

Gdzie na piwo w Lublinie? Koniecznie do Dzikiego Wschodu! Jest to świetny pub idealny na wieczorne wyjście ze znajomymi, ale oprócz tego to również świetny browar rzemieślniczy! Na miejscu znajdziecie ogromny wybór browarów nie tylko tych z Dzikiego Wschodu, chociaż je polecam najbardziej są wspaniałe! Jeśli przy piwku zgłodniejecie tu nie musicie się martwić można zjeść pizze, sałatki czy piwne przekąski! Idealne miejsce na wieczór!

Więcej informacji: facebook

4.Pelier

Restauracja z przepięknym i oryginalnym wnętrzem! Zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie! Jest też smacznie! W karcie znajdziecie olbrzymi wybór pysznych bajgli, dobrą pizzę, tosty, sałatki! Dla każdego coś dobrego! Wszystko przepięknie podane, nawet kawy! Idealne miejsce na wyjście ze znajomymi lub randkę! Gigantyczne wrażenie zrobił na mnie trochę ukryty na dole bar mieszczący tylko 11 osób, gdzie drinki przyjeżdżają w specjalnych wagonikach a sam jego projekt wizualnie to petarda i perełka w Polsce!

Więcej informacji: facebook

5.2 PI ER Restauracja

Restauracja ze wspaniałym widokiem i wspaniałym tarasem, z którego można podziwiać zachody słońca! Miejsce stworzone na randkę, eleganckie, ale z dobrą energią. Jedzenie zachwyca! Jest wspaniałe i na wysokim poziomie. Dalej wspominam carpaccio z wędzonego arbuza, które była dla mnie wyjątkowym kulinarnym doznaniem. Wszystko co zjedliśmy było pyszne, menu jest sezonowe więc warto je obserwować!

Więcej informacji: facebook

6.Bosko Lublin – Lody Produkcji Własnej

To jedne z najlepszych lodów jakie jadłam w Polsce! Są idealne! W dodatku mają fantastyczne i oryginalne smaki takie jak placek ze śliwkami, ptasie mleczko, gruszka z orzechami laskowymi i karmelem i wiele innych w dodatku zmieniających się często! Wspaniałe są też lodowe desery, ciasta i ciasteczka i wypijecie tu też oczywiście dobrą kawę. Punkt obowiązkowy na coś słodkiego!

Więcej informacji: facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + trzynaście =