Gospoda Mięs z Tradycją- sklep pełen dobroci na Saskiej Kępie!

Gospoda Mięs z Tradycją to całkowicie niepozorny sklep znajdujący się na ul.Brazylijskiej na Saskiej Kępie, który znalazłam zupełnie przez przypadek. Z zewnątrz wygląda jak każdy inny, zwyczajny mięsny sklep, ale to co kryje w środku zaskakuje.

Jak wiecie jestem z tych, którzy jedzą mięso. Może nie w dużych ilościach i nie bardzo często, ale jednak kilka razy w tygodniu. Jestem też z tych osób, które bardzo zwracają uwagę na jakość jedzonego mięsa. Z tych, które wolą go nie zjeść niż kupić z niepewnego źródła, napakowane chemią i antybiotykami. Nie zjem żadnego innego kurczaka niż zagrodowego i innej szynki niż takiej prawdziwej, własnej roboty, o którą jest w Warszawie bardzo ciężko. Zresztą w ogóle o dobre mięso w stolicy jest bardzo ciężko. Tym bardziej cieszą mnie kolejne miejsca i sklepy, w których można kupić wartościowy towar.

W Gospodzie nie znajdziemy sezonowanych steków za miliony monet tylko mięso, które każdy z nas je na co dzień, na obiad, na kanapki, na śniadanie. I własnie takich sklepów ostatnio brakuje mi najbardziej. Mięso nie byle jakie bo najlepszej jakości, od małych hodowców i co dla mnie najważniejsze nie nastrzykiwane. Mięso, w którym nie znajdziecie sterydów, chemii, solanki czy nadmiaru antybiotyków.

Oferta jest szeroka, chodź od progu rzucają się w oczy wielkie udźce jamón serrano to tylko jeden egzotyczny produkt w tym sklepie. Cała reszta to już jak pisałam wyżej nasze polskie specjały od rodzimych, małych hodowców.

W sklepie dominuje szeroki wybór wieprzowiny i wołowiny. Kupicie tu praktycznie każdą część od żeber po udźce, schaby czy karkówki.

Na mnie jednak największe wrażenie robi wybór szynek, kiełbas i kiełbasek własnego wyboru! Naprawdę jest w czym wybierać!

Naturalnie wędzone szynki są naprawdę rewelacyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od chudych po bardziej tłuste, mokre i bardziej suche. Pyszne! Zupełnie taka szynka nie przypomina tej sklepowej. Ma inny kolor i strukturę no i na pewno nie świeci z kilometra.

Oprócz szyneczki znajdziecie tu wyborną kaszankę, pasztet, salceson (polecam szczególnie ten z samej golonki, jest obłędny!), parówki (całkowicie inne niż te znane Wam ze sklepów) a nawet wyśmienity smalec. Jest też wiejski kurczak z wolnego wybiegu, ale jak się okazuje mięso to tylko część tego wspaniałego asortymentu.

Równie dobrze jak mięso prezentują się ryby. Znajdziecie tu świeże ryby z Mazur oraz morskie. Podczas mojej wizyty dostępne są między innymi płotki, szczupak, pstrągi, śledź, dorsz, łosoś, flądra- zarówno w całości jak i filety. Oprócz świeżych ryb czekają na Was wędzone. Co najważniejsze są to ryby naturalnie wędzone, nie jak w większości sklepów chemiczną mieszanką.

Sporą część asortymentu stanowią pyszne sałatki śledziowe. Polecam Wam bardzo tą z buraczkami i z jarzynami, która smakuje jak sałatka jarzynowa z dodatkiem śledzia. Pycha!

Kupicie tu też wielkie bochenki pysznego wiejskiego chleba i polskie przetwory.

Gospoda Mięs z Tradycją to idealny sklep dla tych z Was, którzy szukają dobrej jakości mięsa na co dzień. Dla tych, którzy chcą jeść mięso, ale nie truć się chemią. Warto przyjechać tu na zakupy nawet z innych część Warszawy bo naprawdę niewiele jest takich sklepów w stolicy. Czeka tu na Was bardzo duży wybór samych najlepszych wyrobów.

Gospoda Mięs z Tradycją/ Brazylijska 22, Warszawa, Saska Kępa/ facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 3 =