Gastro Tydzień! Top 5 kulinarnych wydarzeń tygodnia! 29.10-3.11.2018

Kochani! Przed Wami kolejny poniedziałek i  kolejne  Top 5  kulinarnych wydarzeń tygodnia!   Moje 5 propozycji jak ciekawie spędzić ten tydzień w towarzystwie dobrego jedzenia i picia! 🙂

1.Cupping The Good Coffee Cartel | The Cool Cat! 30.10.2018!

Wydarzenie dla miłośników dobrej kawy! Kolejna szansa by pod przewodnictwem Bartosza Krzymowskiego    spotkać się nad cuppingowymi czarkami . Tym razem sprawdzana będzie szkocka palarnia The Good Coffee Cartel  powstałą z inicjatywy dwóch zapaleńców – Cartneya Brannana i Todda Whiterforda.  Kawy, które będą testowane:

1.Etiopia Koke / Good Coffee Cartel
2.Guatemala Finca La Esmeralda / Good Coffee Cartel
3.Kolumbia Caldas / Good Coffee Cartel
4.Honduras Finca El Roble / Coffee Lab

Więcej informacji: facebook

2.Vegan Ramen Harowin ハロウィン/ 31.10-4.11.2018

Specjalne menu na Halloween w Vegan Ramen Shop !  Przez 5 dni będziecie mogli spróbować aż  4 nowych pozycji w jednej z najlepszych ramenowni w Warszawie (a brak mięsa nie przeszkadza tu nawet mięsożercą)  ! W specjalnym menu: Pumpkin  Miso, Creepy Shio, Cthulhu  Kuro Tantan,  Bloody Shoyu!

Więcej informacji:  facebook

3. Piątki z muzyką na żywo w Ruza Roza/ 2.11.2018!

W każdy piątek restauracja Ruza Roza zaprasza na bałkańską muzykę na żywo z zespołem Buteleczka Wina!  Będzie można poczuć prawdziwy bałkański klimat! Dodatkowo  warto skorzystać z piątkowej promocji na domowe wino:  za 39 zł pijesz ile chcesz!   Od czasu do czasu szefowie kuchni czyli Mały i Duży Borys przygotowują specjalne atrakcje dla gości jak np.świniak w całości do poczęstunku!

Więcej informacji: facebook

4.Halloween w Wine Corner – degustacja win pomarańczowych! 3.11.2018!

W sobotę 30.11 z okazji Halloween odbędzie się degustacja „win pomarańczowych” w Wine Corner w Hali Gwardii. Spróbujecie win w towarzystwie przystawek- wędlin i serów. Dowiecie się jak powstają wina pomarańczowe, skąd pochodzi ich nasycona barwa (która w zależności od czasu maceracji może się wahać od szafranowej przez bursztynową po iście ognistą) i znacznie poważniejsza od win białych budowa.

Bilety: 69 zł

Więcej informacji: facebook

5. Wielka  Uczta  Króla w  Restauracja Zoni/ 3.11.2018!

W sobotę, 3 listopada restauracja Zoni zmieni się w lokal rodem z Kercelaka. Wielka Uczta Króla to kulinarny performance autorstwa szefa kuchni – Aleksandra Barona. W gronie zaproszonych gości pojawią się wybitne osobowości Teatru Polskiego oraz sceny kulinarnej. Około 200 osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniu, które przeniesie ich do świata, którego już nie ma – mrocznej i tajemniczej Warszawy lat 30.  Na stołach pojawi się: dzikie ptactwo, półgęski, śledzie z dębowych beczek, bajaderki pełne rumu i bakalii – to tylko niektóre ze specjałów przygotowanych z okazji Wielkiej Uczty Króla. Aby dopełnić ten wspaniały performance, nie może zabraknąć piramidy z kieliszków, nieustająco wypełniających się szampanem i lejącej się strumieniami wódki, która z pewnością doda wszystkim animuszu.

Bilety: od 390 zł

Więcej informacji:   facebook

Organizujesz ciekawe wydarzenie i chcesz dołączyć? Zapraszam do kontaktu: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =