Gastro Tydzień! Top 5 kulinarnych wydarzeń tygodnia! 22-28.10.18

Przed Wami nowy cykl na blogu Gastro Tydzień! Będę przedstawiać w nim 5 najciekawszych wydarzeń kulinarnych tygodnia, na które warto się wybrać !  W każdy poniedziałek znajdziecie tu garść inspiracji na to jak ciekawie spędzić tydzień w otoczeniu jedzenia! Przed Wami propozycje na ten  tydzień!

1.Dni Pizzy Neapolitańskiej w Fontannie!  23-26.10!

Dni Pizzy Neapolitańskiej  potrwają od wtorku do czwartku w Restauracji Fontanna. Na gości czekają specjalne atrakcje i wyjątkowy gość,   jeden z najlepszych neapolitańskich pizzaiolo Domenico Frà Galasso, który osobiście zadba o jakoś serwowanej pizzy z pieca opalanego drewnem. Spotkania z ekspertami i dobieranie piwa  i wina do pizzy pod  ich okiem.

Więcej informacji:  facebook

2. Degustacja Win Hiszpańskich w   Mojo Picon!  24.10!

5 doskonałych win z Hiszpanii oraz 5 zmysłowych tapas czekać będą na Was w środę 24.10 w Mojo Picón. Degustację poprowadzi Łukasz z Ambasady Wina, który odpowie na każde Wasze pytania i wyjaśni dlaczego np. mięso z byczego ogona idealnie nadaje się do wina.  Mojo Picon to wyjątkowe miejsce z prawdziwym hiszpańskim klimatem ! Koszt degustacji: 99 zł osoba!

Więcej informacji: facbook

3.Talerzyki Szkockie – święto whisky i dobrej zabawy! 24-27.10!

Święto  whisky potrwa od  środy do Soboty w Talerzykach   na Mokotowskiej! Na gości czekać będzie wiele atrakcji w tym degustacja whisky, specjalne drinki. Promocje dla osób, które ubiorą się w kratkę a dla tych, którzy przyodzieją  kilt open bar za darmo!

Więcej informacji:   facebook

4.Warszawski Festiwal Piwa! 25-27.10!

Mój ulubiony  Warszawski Festiwal Piwa ponownie zagości na stadionie Legii i potrwa od czwartku do soboty.  Na miejscu największy wybór znakomitych , rzemieślniczych browarów z Polski i zagranicy.   Będzie można spróbować około 800 różnych piw lanych, z czego około setki to premiery, przygotowane specjalnie na festiwal. Do tego degustacje i wykłady oraz znakomite jedzonko!

Więcej informacji: facebook

5. Targ  Śniadaniowy w Elektrowni Powiśle! 27-28.10!

Już 27 października Targ  Śniadaniowy rozpocznie sezon jesień zima w Elektrowni Powiśle. Obiekt jest jeszcze w budowie ale spora przestrzeń już dzisiaj jest adoptowana na pop-up’owe projekty weekendowe i nie tylko. Targ Śniadaniowy zajmie dwie zamknięte przestrzenie od ulicy Zajęczej i Elektrycznej. W pierwszej z sal goście będą mogli skorzystać z regularnej oferty produktowej i gastronomicznej. Dodatkowo pojawi się strefa winylowa z kilkoma tysiącami płyt i grającymi przez cały dzień Dj-ami. Dostępny na miejscu będzie bar z winem, kawa, oraz spora jadalnia wewnątrz aby wszyscy mogli spokojnie znaleźć miejsce do wspólnych posiłków i weekendowych spotkań. W drugiej Sali organizatorzy pomyśleli o przestrzeni dla dzieci, scenie z muzyką na żywo, ofercie ciekawych produktów z zakresu designu, literatury, mody i innych. Będzie również druga jadalnia pod dachem. Dopełnieniem całości będzie placyk przy ulicy Elektrycznej gdzie aktualne zaparkują food trucki. 

Więcej informacji:   facebook

Organizujesz ciekawe wydarzenie kulinarne i chcesz dołączyć? Napisz e mail: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 13 =