Gastro Tydzień! Top 5 kulinarnych wydarzeń tygodnia! 12-18.11.2018!

Dzień dobry w poniedziałek!

Przed Wami jak co tydzień 5 propozycji wydarzeń kulinarnych, które umilą Wam ten tydzień!

Dajcie znać  gdzie się wybieracie!

1. Amaro, wermuty i wina aromatyzowane + Adrian Szpadzik w El Koktel! 14.11!

Wermuty i wina wzmacniane?! Uwielbiamy! Bez tego niepozornego składnika za nic w świecie nie napijemy się Manhattana, Vesper Martini, czy Martineza. Nieodłącznie wpisane są w włoski i francuski styl picia i życia. Opowiemy o historii, pochodzeniu i wykorzystaniu. Jak zawsze nie zabraknie degustacji i porównania produktów. Adrian Szpadzik to barman, który od kilku lat reprezentuje najwyższy poziom barmańskiej sztuki w kraju.  Jego styl charakteryzują niezwykle ciekawe smaki, kulinarne zacięcie oraz przede wszystkim dobra zabawa. Jak sam mawia będzie very funky, nice, sexy.  Przez ostatnie lata tworzył takie miejsca jak Leniviec, Woda Ognista, Brush a teraz jest szefem baru w łódzkiej restauracji fine dinning – Affogato. Adrian miał przyjemność odbyć ostatnio staż w Londyńskim koktajlbarze Scout, gdzie szkolił się z obecnych trendów i produkcji homemade’ów. Część szkolenia poprowadzi Adrian, natomiast od godziny 20:00 ! zacznie swoją gościnną zmianę w ramach akcji El Koktel Friends. 

Zapisy na szkolenia: [email protected]
Koszt szkolenia: 50 zł

więcej informacji:  facebook

2.Wieczór Beaujolais Nouveau! 15.11!

Z okazji nadchodzącego święta młodego wina, Winkolekcja wraz z restauracją Olkuska 7 by Jarek Uściński serdecznie zapraszają na Wieczór Beaujolais Nouveau! Podobnie jak w roku ubiegłym, młode wino będzie tylko pretekstem. Będzie bowiem okazja, aby spróbować paru wspaniałych win w towarzystwie tradycyjnych polskich potraw, do których przecież wina z Beaujolais są wręcz wymarzone! Zapraszamy zatem, bo – jak mówią Francuzi – „Beaujolais Nouveau est arrivé”.

Lista degustowanych win:

BEAUJOLAIS NOUVEAU2018
BEAUJOLAIS ROSÉ 2017
MORGON 2013
MOULIN-À-VENT 2014
SAINT-AMOUR 2013
MORGON 2015

Zapisy:
Wioletta Pawelec
[email protected]

bilety:119 zł

więcej informacji: facebook

3.Slowfoodowe Śniadanie! 18.11!

Stołeczny oddział Slow Food International po raz ósmy zaprasza Was na swoje kultowe wydarzenie do przepięknych Arkad Kubickiego u stóp Zamku Królewskiego. Tegoroczna edycja stanie się okazją nie tylko do zaprezentowania najlepszych, wytwarzanych tradycyjnymi metodami, lokalnych produktów ale też wielokulturowego oblicza Warszawy. Menu śniadania przygotowali bowiem tym razem przedstawiciele mniejszości narodowych, które w ciągu ostatnich 20-lat w znaczący sposób zmieniły kulturę kulinarną stolicy.

Miejsce: Arkady Kubickiego – Zamek Królewski, Plac Zamkowy 4.
Bilety: 50 zł

Więcej informacji:  facebook

4.Weekendowy bufet śniadaniowy w Casablance! 17-18.11!

Już w najbliższy weekend w Casablance  ekspresowy teleport na charakterne Bałkany! Od sobotniego poranka na głodnych czekać będzie uczta godna przyjęcia u władcy Cesarstwa Bizantyjskiego! Casablankowy stół zapełni się dziesiątkami talerzyków, miseczek i półmisków wypełnionych pysznościami nawiązującymi do klasyków bałkańskiej kuchni.  Co jest najlepsze? Możecie spróbować absolutnie wszystkiego, bo jak zwykle podczas śniadaniowych bufetów działa zasada „all you can eat”!   Dodatkowo co tydzień zapraszane są też animatorki ze skakanka.com.pl, które zaopiekują się Waszymi dziećmi, kiedy Wy będziecie rozkoszować się dobrze rozpoczętym dniem.

Cena:

Cena za bufet śniadaniowy i porcję jedzenia z grilla:
dorosły – 39 zł + kieliszek prosecco GRATIS
dzieci – 20 zł

Więcej informacji:  facebook

5. Wegańskie Smakołyki! 18.11!

Kolejna edycja wegańskich targów w   Klubokawiarni Medyka. Na miejscu można  zjeść na miejscu wegańskie dania czy zaopatrzyć się w produkty do domu. Spotkacie tu lokalnych producentów i małe, niszowe formy często niedostępne w dużych sklepach.

Więcej informacji: facebook

Organizujesz ciekawe wydarzenie i chcesz dołączyć?  Napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =