Cypr! 5 rzeczy, które musisz zrobić!

Cypr wybraliśmy ze względu na to, że oczywiście były tanie bilety i pod koniec lutego jak na Europę zapowiadała się tam dosyć ładna pogoda. W zasadzie z europejskich destynacji tylko na Kanarach jest cieplej a akurat nie było fajnych biletów. Najgorsze na Cyprze są grudzień i styczeń, pod koniec lutego mieliśmy jeden dzień deszczowy i średnią temperaturę 24 stopnie i słoneczko. W porównaniu do zimnej Warszawy był to super pomysł żeby niedużym kosztem zaczerpnąć trochę słoneczka. Podróżowaliśmy po wyspie samochodem. Przed Wami 5 rzeczy, które moim zdaniem trzeba zrobić będąc na Cyprze.

1.Bary w Larnace

Tanie linie latają albo na Pafos (osobiście nie polecam, szczególnie poza sezonem) albo do Larnaki gdzie my spędziliśmy kilka pierwszych dni. Wybór okazał się idealny bo to na wybrzeżu jedyny miasto gdzie normalnie przez cały rok żyją i imprezują mieszkańcy. Nie jest takie typowo turystyczne jak Cypr i nie wygląda jak miasteczko widmo w zimę. Jest masa otwartych restauracji i życie! I to co najbardziej nam się podobało to super klimatyczne barty. Cypr był kiedyś brytyjski a bary są właśnie w takim klimacie. Jest ich bardzo dużo a każdy fajniejszy od poprzedniego. Wieczorami w większości miejsc jest muzyka na żywo, jest super klimat. Na Pafos nie znaleźliśmy żadnego tak fajnego pubu.

Kilka przykładowych adresów, które polecam:

Savino Rock Bar 

Art Cafe 1900 Bar & Restaurant

STONE AGE PUB

2.Górskie miasteczka

W góry na Cyprze dostaniecie się tylko autem. Fajnie zmienić krajobraz na te kilka dni.Górskie miasteczka są naprawdę maleńkie i nieturystyczne, ciężko znaleźć tu sklep czy restauracje. Ale widoki i ten niezwykle spokojny klimat robią niesamowite wrażenie. Jest też sporo tras trekingowych. Jeśli kochacie naturę, cisze i spokój to będziecie zachwyceni.

3.Winnice

Cypr ma swoje wino, bardzo dużo swojego wina. I własnie w górskich miasteczkach jest winny szlak gdzie dosłownie na każdym kroku znajdziecie super winnice gdzie możecie wpaść na degustacje, zwiedzanie i zakupy. Bez zapisów wcześniej. Można się tak zatrzymywać dosłownie co 10 minut bo winnic jest w sumie ponad 40.Tworzy to naprawdę super klimacik i polecam taki jeden dzień zorganizować sobie właśnie na zwiedzanie winnego szlaku. Ceny są też bardzo przystępne, na pewno nie zbankrutujecie. No i widoczki przednie!

4.Cape Greco

Na Cyprze znajdziecie sporo punktów widokowych! Ten najbliżej Larnaki to Cape Greco i polecam tu wycieczkę żeby popodziwiać cuda natury.

5.Greckie jedzonko

Cypr jest podzielony na część grecką i turecką. My zwiedzamy tą grecką a to oznacza masę pysznego jedzonka! Zjedzcie koniecznie keftedes (greckie, turbo pyszne pulpety), souvlaki, musakę i oczywiście gyros. Greckie jedzenie jest pyszne (o ile nie jesteście na wakacjach all z wyżywieniem w hotelu) więc korzystajcie ile wlezie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 11 =