Bergamo w 1 dzień! 5 rzeczy, które musisz zrobić!

Na jeden dzień! Tak dobrze słyszycie. Właśnie tak wyglądała moja styczniowa wycieczka do Bergamo, bez nocowania.  Choć samo miasto i jego okolice mają wiele do zaoferowania (zresztą jak całe Włochy) i na pewno warto wpaść tu też na dłużej, Bergamo spisało się świetnie jako miasto w sam raz na jeden dzień. I to dosłownie. Poleciałyśmy w  7 dziewczyn, wystartowałyśmy z samego rana z  Okęcia a wracałyśmy o 21 do Modlina,  na bilety wydałyśmy około 100 zł w dwie strony.  Samo Bergamo położone jest dosłownie pół godziny drogi autobusem z lotniska. To miasto całkiem zaskakujące oczywiście bardzo pozytywnie i na pewno warte  odwiedzenia.

Co zrobić przez jeden dzień w Bergamo?

1.Wjechać kolejką

Bergamo to miasto podzielone na górę i na dół. Na górze jest najciekawiej bo znajduje się tam starówka. By się do niej dostać trzeba wjechać jedną z dwóch kolejek linowych (druga jedzie jeszcze wyżej, nad starówkę). Kolejka jest wiekowa i niezwykle klimatyczna. Przenosi nas trochę w czasie bo po wyjściu jesteśmy  wśród starych kamienic, kościołów, uliczek i restauracji. Stare Miasto w Bergamo jest wyjątkowo urocze!

2.Punkt widokowy

Na górze jak to zwykle bywa  czeka na nas cała masa różnych punktów widokowych. A widoki są naprawdę przednie. Stare Miasto można obejść prawie na około przy okazji podziwiając krajobraz, jest to świetna trasa i punkt obowiązkowy wycieczki.

3. Bazylika Santa Maria Maggiore

Bazylika znajduje się na górze i  jest całkiem niepozorna, jednak po wejściu do środka okazuje się być jedną z ładniejszych bazylik jakie widziałam.  Robi efekt wow!  Sufit jest po prostu niesamowity a podczas naszej wizyty jeszcze leci w tle taka kościelna muzyczka co tworzy super klimat. Gapię się tak na ten sufit z otwartą buzią z wrażenia dobre pół godziny. Niesamowita architektura!

4.Pizza i wino!

Nie polecę Wam jakiś konkretnych restauracji bo przez włoskie siesty byłyśmy tam gdzie akurat było otwarte.  Samo Bergamo jest pełne restauracji i to w przystępnych cenach, bo w ogóle to bardzo mało turystyczne miasteczko. Ale będąc we Włoszech po prostu trzeba zjeść pizze i napić się wina! Wszystkie miejsca, które odwiedziłyśmy w ciemno okazały się być super!

5.Zjeść ciasteczko z polenty!

Spacerując po Bergamo nie sposób ich nie zauważyć, są dosłownie na każdym kroku i próżno ich szukać w innych regionach Włoch, dlatego chcąc spróbować miejscowych specjałów musicie je zjeść! Ciastko z polenty czyli kaszki kukurydzianej pełne jest marcepanu i cukru. Super, ekstra słodkie i mimo, że nie zostałam jego fanką warto było spróbować!

Bergamo to świetna baza wypadowa i na pewno warto tu zostać na dłużej chociażby po to by wybrać się nad przepiękne jezioro Como- to mój plan na następny raz!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 9 =