5 super gier planszowych dla 2 osób ze sklepu Rebel.pl! #zostańwdomu

Jak część z Was pewnie wie, kochamy planszówki i gramy w nie od dłuższego czasu. Często ze znajomymi, ale ostatnio tylko we dwoje z wiadomych względów. Przez ostatnie 2 tygodnie testowałam nasze nowe gry ze sklepu internetowego Rebel.pl (dostawa gier prosto pod drzwi, bardzo duży wybór). Wszystkie gry charakteryzuje to, że są idealne właśnie dla 2 osób. Co ciekawe wszystkie okazały się naprawdę fajne i mam teraz duży problem, żeby wybrać z nich np. 2 najlepsze! Każda jest inna i w każdą będę chętnie grać i na tej całej kwarantannie i po. Nam wspólnie udało się wybrać numer 1, inne bardzo polecamy, ale musicie wybrać sami swoją ulubioną 🙂

1. Drako Smok i Krasnoludy

Świetna gra dla dwóch osób. Jeden gracz jest smokiem a drugi kieruje zespołem 3 krasnoludów. Krasnoludy próbują zabić smoka a smok krasnoludy. Co najciekawsze co grę możecie się zamieniać postaciami przez co praktycznie nie ma możliwości, żeby gra się Wam znudziła. W dodatku karty smoka i krasnoludów są trochę inne i trzeba też obrać całkiem inną taktykę. Rozgrywka jest dosyć szybka, tak jak lubię czyli około 30 minut. Gra się na planszy przy użyciu kart. Do tego piękne wykonanie planszy plus świetne figurki smoka i krasnoludów. Gra jest dynamiczna, ciągle się coś dzieje. Ciekawa, wciągająca i wymagająca taktyki. Została naszą ulubioną grą dla dwóch osób.

Grę znajdziecie TU

2.Splendor

Dynamiczna gra karciana niezwykle wciągająca. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy. Kupują je dzięki zebranym kartą i klejnotom. Im większym staniesz się kupcem tym większa szansa, że odwiedzą Cię arystokraci a dzięki nim zdobędziesz jeszcze większy prestiż a to pomoże wygrać rozgrywkę. Szybka gra, w której ciągle się coś dzieje, nie ma czasu na za długie rozmyślanie, ruch za ruch! Bardzo fajna!

Grę znajdziecie TU

3.Pojedynek 7 cudów świata

Fantastyczna gra strategiczna dla 2 osób. Musisz poprowadzić swoją cywilizację do świetności! Jak ja uwielbiam takie klimaty! Budujesz, zdobywasz, tworzysz. Dbasz o rozwój militarny i naukowy, konstruujesz budowle i cuda świata. Możesz wygrać na 3 sposoby przez dominację militarną, naukową lub zwycięstwo cywilne. Bardzo wkręcająca, zmuszająca do myślenia strategicznego i wzbudzająca wile emocji. Świetna!

Grę znajdziesz TU

4.Mr.Jack

Kuba Rozpruwacz i Sherlock Holmes. Wybieracie, kto z Was w danej rundzie jest detektywem, a kto uciekającym przestępcą. W tej grze też możecie zamieniać się rolami co rozgrywkę i jest to bardzo fajna opcja ponieważ, każda z postaci musi obrać całkiem inną taktykę. Detektyw nie wie pod jaką postacią ukrywa się Kuba Rozpruwacz i drogą eliminacji musi złapać odpowiednią osobę. Kuba musi grać tak żeby jak najbardziej zmylić detektywa i niepostrzeżenie uciec z miasta. Gra bardzo fajna i wymagająca dużo myślenia. Jedyny minus jest taki, że jak Wasz przeciwnik za długo myśli nad kolejnymi ruchami to troszkę się przeciąga. A faktycznie dobra taktyka wymaga namysłu. Do tego piękne karty i plansza.

Grę znajdziecie TU

5.Tajniacy Duet

Tym razem całkiem inna gra od wszystkich bo umysłowa. Zmusza głowę do myślenia. Jest to gra słowna, wcale nie łatwa i naprawdę trzeba się przy niej nagłowić. Co ciekawe wygrywacie tylko razem. Musicie siebie nawzajem naprowadzać na odpowiednie słowa i je zgadywać by nawiązać kontakt z 15 agentami i uniknąć gangu zabójców. Ćwiczy umysł i cierpliwość do drugiego gracza 🙂

Grę znajdziecie TU

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 14 =